Преземете видео или GIF од Твитер

Копирајте ја и залепете ја врската до кое било видео од Twitter.com

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Врвот #1 Твитер видео преземач

twiloader.com Ова е бесплатен преземач на видео преку Интернет од Твитер за зачувување на кој било уред за прегледување преку Интернет

Брз, лесен и безбеден!

Нема сомнителни програми или апликации што треба да ги инсталирате на вашиот уред.

Нема регистрација

Единствено што треба да преземете видеа од Твитер е врската до самото видео. Не треба да се регистрирате или да имате сметка на Твитер.

Сите можни формати и квалитет на видео

Можете да преземете видеа од Твитер во различни формати и квалитет ако е можно

Неограничено преземање на видео

Можете да преземете кој било број на видеа од Твитер без ограничување на брзината

Ги поддржува сите уреди

Преземените видеа од Твитер можат да се видат на кој било уред и платформа: компјутер, Mac, Windows, iOS, Android

Бесплатно засекогаш

Преземачот преку Интернет отсекогаш бил и секогаш ќе биде бесплатен

Како да преземам видео или GIF од Твитер?

Не треба да инсталирате какви било програми или апликации за вашиот уред за да добиете линк за да преземете видеа од Твитер.

Прво, треба да ја копирате врската до видеото од Твитер

Можете да ја копирате врската во апликацијата или на Twitter.com во лентата за прелистувачи. Кликнете Сподели и пронајдете го копчето Копирај врска

Залепете ја врската до видеото за преземање

Во преземачот од Твитер, треба да ја залепите врската во полето за преземање

Изберете посакуван квалитет на видео и посакуван формат на датотека

Откако ќе кликнете на копчето за преземање, можете да изберете квалитет и формат на видео MP4 или аудио MP3

Зачувајте го видеото од Твитер

Можете да ја зачувате видео -датотеката на вашиот уред со избирање на аудио или видео што го сакате и кликнување на неа

Повратни информации од корисниците

Го поздравуваме сите повратни информации од нашите корисници! Испратете повратни информации и предлози до е -поштата на дното на оваа страница

Пензиониран

Misty Graham

Пензиониран

Јас сум во пензија многу години. И понекогаш ми е многу досадно. И тогаш поминувам часови гледајќи интересни натписи на Твитер. И понекогаш наидувам на многу смешни видеа што би сакал да ги зачувам и да ги пренесувам на моите потомци. Благодарение на вашата услуга, можам да го сторам тоа!

Студент

Joshua Hermann

Студент

Почнав да го користам вашиот онлајн преземач на видео од Твитер кога бев многу млад и отидов на училиште! Сега веќе сум студент на престижен универзитет. И вашиот преземач ми помага да не заспијам за време на здодевните предавања со зачувување на интересни видеа на Твитер однапред на мојот iPhone

Блогер

Kenny Feil

Блогер

Благодарение на вашиот поставувач, преземам видеа од Твитер брзо и со висок квалитет! Потоа ги користам во моите видеа кога ги уредувам за мојот блог. Значи, прашањето за квалитетот е многу важно за мене. Ви благодарам!

Најчесто поставувани прашања

Иако нашиот онлајн преземач е што е можно полесен за употреба, се обидовте да одговорите на основните прашања

 • Кои се ограничувањата за преземање?

  Нема ограничувања. Можете да испратите неограничен број видеа со максимална брзина

 • Може ли да преземам видеа од Твитер до мојот iPhone или Android?

  Да, можете да преземете видеа на паметни телефони во формат MP4. Датотеките во овој формат можат лесно да се гледаат офлајн

 • Како да преземам видеа од Твитер во добар и висок квалитет HD?

  Квалитетот на преземеното видео зависи само од оригиналното видео. Во секој случај, можете да изберете опции пред да преземете, вклучувајќи го и оригиналниот квалитет

 • Може ли да преземам видео или GIF од Твитер?

  Да, секој твит со видео може да се преземе со нашиот онлајн преземач

 • Кој формат на видео треба да го изберам за преземање на мојот телефон или компјутер?

  Секоја видео опција ќе работи за вас. Работи на компјутери (компјутер, Mac) и мобилни уреди (Apple iPhone, Android).

 • Каде е зачувана датотеката по поставување видеа од Твитер?

  Каде што е зачувана датотеката може да варира во зависност од вашиот уред. Проверете ја папката Зачувај на вашиот мобилен уред, таблет или компјутер. Можете да го проверите делот за историја на преземање во вашиот прелистувач.

 • Во кој квалитет можам да преземам видеа од Твитер?

  Пред да преземете, можете да ги изберете опциите за квалитет и формат на видео. Самите опции зависат од оригиналното видео на Твитер

Нашиот тим

Професионален тим на развивачи работи на преземач на видео на Твитер, кој секој ден ги следи сите најнови промени, за да можете да преземете видео

UI Developer

Elmer Satterfield

UI Developer

Професионален развивач на UI со 25 -годишно искуство! Развива за вас удобен начин за преземање видеа од Твитер

Founder, CEO

Javier Monahan

Founder, CEO

Основач на нашиот преземач на видео на Твитер! Оваа генијална идеја дојде додека тој се тушираше и читаше Твитер. Гледајќи многу смешно видео, тој веднаш имаше желба да го преземе на својот паметен телефон. Но, не наоѓајќи удобен преземач, тој одлучи дека мора да направи еден!

Designer

Diane Cummings

Designer

Професионален графички дизајнер кој ја дизајнираше оваа прекрасна страница! Ништо излишно, само најпотребните карактеристики што ви овозможуваат лесно и брзо да преземате видеа!

Backend Developer

Ms. Maria Lindgren

Backend Developer

Развивач на сервер софтвер, кој ви овозможува да преземате видеа од Твитер на вашиот уред со максимална брзина

Copyright © twiloader.com 2019-2023, Северна Македонија, . All rights reserved. DISCLAIMER: twiloader.com is not affiliated with Twitter in any way.

Other languagesen  ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu